MOLĖTAI

Lankytinos Molėtų vietos

Kertuojų piliakalnis

Kertuojų piliakalnis (138 m) – prie Kertuojų ežero (Inturkė). Legenda byloja, kad jį supylusios raganos. Rytiniame Kertuojų ežero krante.

kertuoju_piliakalnis

 

Etnografinė sodyba

Etnografin_sodyba

Alantos dvaras

alantos_dvaras

Skudutiškio akmenys ir šaltiniis

4 Skudutiškio akmenys yra Skudutės upelio dešiniajame krante. Akmenys pilko granito, kuriuose yra ženklai: Dievo pėda, Marijos pėda, Vyties kryžius ir Jėzaus širdis. Prie akmenų yra šaltinis, vietos gyventojų vadinamas šventu.

i3bczs263

Didžiokų mauzoliejinė koplyčia

XIXa. pabaigoje grafas Kostas Jelenskis Didžiokų kaime pasistatė didžiulį dvarą, koplyčią – mauzoliejų ir dvarvietėje pasodino daug medžių suformavęs įspūdingą parką, kuriame medžiai sodininko padedami įgavo įvairias formas. Koplyčia neoklasicistinių formų, rotondinė, vieno aukšto, su kupolu ir pusrūsiu. Pamatai akmenų mūro, pusrūsio sienos viduje apmūrytos plytomis. Antžeminė dalis raudonų plytų, iš lauko netinkuota. Takas į koplyčią įdubus, įėjus patenkama į pusrūsyje esantį mauzoliejų. Abipus įėjimo pasieniais kyla lenkti laiptai į koplyčią. 1936 metais dvaras buvo parduotas Mykolui Deveniui. Mauzoliejuje tuo laiku buvo palaidota grafų Jelenskių giminė.

ikcy3t261

Arnionių dvaro sodyba

Arnionių dvaro sodyba, kurią sudaro rūmai, ūkiniai pastatai ir parkas (gamtos paminklas) prie Arino ežero, susiformavo XVIII – XIX a. pradžioje. XVI a. pr. dvarą Žygimantas Senasis padovanojo Narbutams. Vėliau jis priklausė Radviloms, Šveikovskiams. 1756 m. kartu su Pabradės dvaru atiteko Vilniaus kaštelionui M. Masalskiui, po jo mirties (1768 m.) – Vilniaus vyskupui I. J. Masalskiui. 1792 metais dvarą įsigijo M. Kostrovickis, kuris pastatė pagrindinius mūrinius pastatus.

ivdjn0262

Alantos smuklė

Alantos smuklė stovi kelių sankryžoje esančios Alantos miestelio aikštės pakraštyje. Alantos smuklė statyta XVIII a. I pusėje ilgo stačiakampio plano su ašine kompozicija, susidėjusi iš dviejų dalių: gyvenamosios ir ratinės.

ia1ria256

Daugiau šioje kategorijoje: « KLAIPĖDA MAŽEIKIAI »