MAŽEIKIAI

Lankytinos Mažeikių vietos

ARCHITEKTŪRA

1. Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia.

mazeikiu_sv.jezaus

 

2. Mažeikių evangelikų liuteronų bažnyčia

Mažeikių evangelikų liuteronų bažnyčia stovi Mažeikių mieste, Laisvės ir Vydūno gatvių sankirtoje. Bažnyčia pastatyta 1908-1910 m., per antrą pasaulinį karą į bažnyčios bokštą pataikius rusų artilerijos sviediniui kilo gaisras suniokojęs bokštą, stogą, išdeginęs bažnyčios vidų. Po karo sovietų valdžia pastatą suremontavo ir jame įrengė gaisrinę. Padarytas perdengimas, įrengti kabinetai, garažai, užmūryti arkiniai langai. Apie pirminę pastato paskirtį buvo galima nuspėti tik iš bokšto likučių. Atgavus nepriklausomybę liuteronams iš pradžių buvo sugrąžinta tik dalis bažnyčios pastato. Visas pastatas bažnyčiai grąžintas tik 1988 metais.

Maeiki_evangelik_liuteron_banyia

3. Mažeikių Dievo Motinos Dangun ėmimo cerkvė

Maeiki_Dievo_Motinos_Dangun_mimo_cerkv

4. Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia

1922 m. susikūrė grupė, kurios tikslas buvo pastatyti mieste antrąją katalikų bažnyčią ir atkurti parapiją naujoje miesto dalyje. 1993 m. Sausio 16 d. buvo sudaryta tarpžinybinė komisija naujų maldos namų vietai parinkti. 1994 birželį būsimosios bažnyčios vietoje pašventintas kryžius. 1996 m. gegužės naujosios bažnyčios statybos teritorijoje, virš iškilusių būsimojo centrinio altoriaus pamatų, buvo laikomos pirmosios Šv. Mišios, kurias laikė Telšių vyskupas A Tą pačią dieną buvo pašventintas ir šios bažnyčios kertinis akmuo.

Maeiki_v._Prancikaus_Asyieio_banyia

RAJONE.

1. Plinkšių dvaras ir parkas. Plinkšių k., Šerkšnėnų sen.,

Plinkšių dvaro parkas – mišrus su vyraujančiais peizažinio stiliaus elementais. Jis įkurtas XIX a. antroje pusėje 7 ha teritorijoje, vaizdingoje Plinkšių ežero pietinėje pakrantėje. Projekto autorius nežinomas. Šis parkas – vienas gražiausių Žemaitijoje.

PLINKI_DVARO_RMAI_IR_PARKAS

2. Kaimo turizmo sodyba "Ašvos malūnas (Reivyčiai)

Kaimo_turizmo_sodyba_Avos_malnas_Reivyiai

Daugiau šioje kategorijoje: « MOLĖTAI KĖDAINIAI »