ŠILUTĖ

Lankytinos Šilutės vietos

Ventės ragas

Ventės ragas – nuostabus Lietuvos kampelis Kuršių marių pakrantėje. Kasmet čia atvyksta po 30-50 tūkst. lankytojų iš visos Lietuvos ir daugelio užsienio valstybių. Džiugu, kad Ventės rago ornitologinę stotį kasmet lanko vis daugiau Lietuvos mokyklų moksleivių.

Čia įrengtas nedidelis muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su paukščių žiedavimo istorija, paukščių migravimo tyrimais ir turtingu šių apylinkių sparnuočių pasauliu.

Užlipus į daugiau kaip prieš pusantro šimto metų pastatyto Ventės rago švyturio apžvalgos aikštelę, galima grožėtis Kuršių marių platybėmis, auksinių Kuršių nerijos kopų ir Nemuno deltos panorama bei didžiuliais mariose apsistojusių bei traukiančių paukščių būriais.

Ventės ragas – pirmiausia paukščių karalija. Dėl to visų lankytojų labai prašome netrikdyti Ventės rage apsistojusių sparnuočių ramybės ir be ornitologinės stoties darbuotojų leidimo nesiartinti prie paukščių gaudyklių.

ventes_ragas

 

Hugo Šojaus dvaras ir parkas.

Sodyba įkurta 1721 m. kaip valstybinis domenų dvaras. Tai nesudėtingų formų vėlyvojo klasicizmo bei istorizmo laikų pastatas su neryškiais stiliaus bruožais bei santūriu, būdingu Klaipėdos kraštui dekoru. Dvaro rūmai yra dviejų aukštų, su gyvenama pastoge.

sojaus_dvaras

Šilutės Evangelikų Liuteronų bažnyčia

Miesto centre yra Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia (iki bokšto viršūnės aukštis siekia 50 metrų, bokšte 3 varpai ir miesto laikrodis, mušantis laiką kas 15 minučių).

iluts_evangelik_liuteron_banyia_2010

Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčia

Bažnyčia turi neogotikos ir neoromanikos bruožų, stačiakampio plano, vienabokštė, su išsikišusiu prieangiu. Šventoriaus tvora metalinė, su mūriniais stulpeliais.

230px-iluts_v._Kryiaus_banyia

Nemuno deltos regioninis parkas

Šį kraštovaizdį kuriantis vanduo - tai įvairiapusis susipynusių upių, ežero - lagūnos Krokų lankos ir daugybės kitų mažesnių ežerų žaidimas. Šalia esti dar ir senų upių vagų, pelkių ir liūnų.

hidrografinis2

Švėkšnos bažnyčia

Aukščiausia rajone (75 m) dvibokštė bažnyčia (1905 m.)

sveksnos_baznycia

Vilkėno dvaras

Vilkėno dvaras stovi Vilkėno I kaime. Išlikę dvaro rūmai, parkas (13 ha plote auga apie 70 rūšių medžių ir krūmų, yra retų medžių).Vilkėno dvaras, pavaldus Švėkįnos dvarui, minimas nuo 1695m

vilkeno_dvaras_sveksnoje

Daugiau šioje kategorijoje: « TRAKAI ROKIŠKIS »