2. Kurorto parkas.
Kurorto parkas įkurtas 1931 m. natūraliame pušyne. Pasivaikščiojimo takeliais, kuriuos puošia įvairios žaismingos medinės skulptūros, galima pasiekti Nemuno senvagėje susiformavusį Dailidės ežerėlį. Vasarą jame trykšta fontanai, šalia įrengtas paplūdimys, mediniai lieptai, valčių prieplauka ir gelbėjimo punktas.
Per visą miestą besidriekiantis dviratininkų ir pėsčiųjų pamėgtas Sveikatos takas nutiestas ant XIX a. supilto geležinkelio pylimo. Kurorto parko paslaptingi takeliai veda iki Dainų slėnio, kuriame šiandien, kaip ir prieš šimtą metų, rengiamos dainų ir šokių šventės. Pačiame slėnyje nuo pylimo atsiveria nuostabus vaizdas į kitame Nemuno krante stūksantį dvikuprį Alytaus piliakalnį.
3. Jaunimo parkas.
Tarp šaltiniuotų upeliukų 1982 m. buvo įkurtas Jaunimo parkas, kurio savitumą pabrėžia metalo plastikos skulptūrų kompozicija. Čia įrengtos vaikų žaidimo ir sporto aikštelės, dviračių takai. Parkas pritaikytas tiek kultūros renginiams, tiek ramiam poilsiui.
4. Dainavos legenda
Parkas „Dainavos legenda" įkurtas Pupasodžio kaime, Miroslavo apylinkėje. Parke puikuojasi keliolika įvairiausių ąžuolinių skulptūrų, drožtų tautodailininko I. Užkurnio, pagal žymaus dzūko Vinco Krėvės surinktų ir parašytų Dainavos šalies legendų motyvus. Aplinką pagyvina bei puošia keturi tvenkiniai ir upeliai, čia auga apie 40 rūšių medžių ir krūmų.
5. „Drevinuko" skulptūrų parkas.
Skulptūrų ir atrakcionų parkas, esantis šalia kino teatro „Dainava" (Rotušės a. 11), įkurtas 1996 m. Skulptūras, vaizduojančias Anzelmo Matučio kūrinių herojus, pagal parko vyriausiosios dailininkės Gintarės Markevičienės projektą, sukūrė devyni profesionalūs menininkai ir tautodailininkai.
6. Punios šilas.
Netoli nuo Rumbonių – Punios šilas, apglėbtas 19 km. ilgio Nemuno kilpa. Šilas - vienas iš įdomiausių Lietuvos miškų botaniniu požiūriu, apsuptas vandeniu iš visų pusių.
Gamta.
1.Nemunaičio klintinių tufų atodanga
Nemunaičio klintinių tufų atodanga yra Nemunaičio kaime, Nemunaičio seniūnijoje, Nemuno upės slėnio dešiniajame krante, Sudvajų girininkijoje. Surasti jas visai nesunku – Nemunaityje reikia nusileisti prie Nemuno ir eiti pakrante pasroviui. Šios atodangos vaizdingiausios ne tik Alytaus rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Bendras atodangų ilgis yra 900 m, plotis–20-30 m, aukštis–1,2-10 m. Jose matyti sluoksniais išakėjęs balsvas, pilkas, rudas klinties tufas. Šios atodangos pirmą kartą buvo aprašytos 1909 m.
2.Žvirgždėnų pušis
Žvirgždėnų pušis. Gražuolę pušį galima rasti vos už 3 kilometrų nuo Daugų miestelio, Žvirgždėnų kaime. Seni žmonės pasakoja, kad prie jos elgetos mėgdavę prašyti išmaldos. Pravažiuojantys jiems mesdavo po keletą monetų, kartais pinigėlis panirdavo dulkėse ir jo negalėdavo surasti, todėl ir šiandien vietiniai gyventojai atsitiktinai vis dar suranda anų laikų monetų.
ARCHITEKTŪRA.
1.Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia
Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia (Jurgiškių g. 4, Alytus) – naujausia miesto bažnyčia, jos statyba prasidėjo 1991 m. Bažnyčiai pritaikytas Skandinavijos bažnyčioms būdingas eksterjeras.
2. Švenčiausiojo Išganytojo bažnyčia
Butrimonių akmenų ir plytų mūro Švenčiausiojo Išganytojo bažnyčios statybos kertinis akmuo buvo pašventintas 1906 m., tačiau prasidėjęs Pirmasis pasaulinis karas sustabdė tolimesnius darbus. Vienabokštė, masyvi bažnyčia baigta statyti tik 1926 m.
Bažnyčia turi romaninio stiliaus elementų. Joje yra vertingų XIX a. I pusės tapybos ir liaudies dailės darbų.
3. Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia
Nemunaičio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia yra viena gražiausių Lietuvoje. Bažnyčia mūrinė, neogotikinė, su aukštu bokštu ir šoniniais bokšteliais, vidus trijų navų, skliautuotas. Šventoriaus tvora su arkiniais vartais ir koplytstulpiais.
SKULPTŪROS.
1. „Grojanti" skulptūra
Autorius Teodoras Kazimieras Valaitis. Tai „grojanti" skulptūra: skulptorius panaudojo kinetinius elementus – kabančias plokštumas, pučiant stipriam vėjui jų skleidžiamas ūkimas panašus į varpo gaudesį. Skulptūra pastatyta 1982 m., praėjus aštuoneriems metams po T. K. Valaičio tragiškos mirties. „Žiedas" buvo pirmoji metalo plastiko skulptūra, pradėjusi formuoti tokių skulptūrų ansamblį Alytaus Jaunimo parke.