Prieš pasiruošiant fotosesijai turėtumėte pasirinkti kuo daugiau skirtingų drabužių su skirtingais stiliais, kad būtų iš ko fotosesijai pasirinkti daugiau įvaizdžių. Drabužiai be abejo turėtų būti patogūs: tai padės išsilaisvinti ir atsipalaiduoti fotografuojantis.
Iš rekvizitų galima paimti įvairių daiktų, kurie galėtų išreikšti vyrų vidinį pasaulį: cigarai, gitara, konjako butelis, kaljanas, kamuolys ir t. t. Pasirinkimas šiuo atveju neapsiriboja niekuo, verta rinktis tai, kas atspinti fotosesijos temą arba patinka pačiam modeliui.
Būtų naudinga, prieš kelias dienas iki fotosesijos aptarti keletą galimų variantų. Svarbu suprasti, ką nori gauti pats žmogus, kurį jūs fotografuosite.
Paprastai vyrai nori būti žiaurūs, vyriški, seksualūs, nuotrauka turi atspindėti žmogaus statusą. Iš pradžių parodykite geriausias vyrų pozas ir pavyzdžius, kad nuotraukos gaunasi tikrai geros. Ne paslaptis, kad dauguma stipriosios lyties atstovų mėgsta juodai baltas fotografijas – tokia fotosesija prideda vyrui galios ir vyriškumo.
Daugelis fotografų teigia, kad vyrai per fotosesiją jaučiasi maloniau ir patogiau, jei randa bendrų pomėgių su fotografu. Taip pat jiems bus lengviau atsipalaiduoti, jei už kameros irgi vyras.
Fotografuojant vyro portretą, paprasčiausios ir natūraliausios pozos atrodo geriausiai - kuo paprasčiau tuo geriau.
Kalbant apie bendrąsias taisykles, yra keletas subtilybių, į kurias turėtų atsižvelgti fotografas, kad portretas iš tikrųjų pabrėžtų vyriškas modelio charakteristikas.
Vyriška priimta laikyti tą pozą, kurioje yra tiesūs, aštrūs, griežti kampai.
Norėdami pabrėžti plačius pečius ir raumenis, paprašykite modelio pasukti pečius į kamerą, o klubus atvirkščiai, šiek tiek pasukti nuo objetyvo.
Daugeliu atvejų, vyro akys turi žiūrėti į tą pačią pusę, kur pasuktas veidas.
Nepriklausomai nuo to, ar modelis sėdi ar stovi, reikia atkreipti dėmesį į jo laikyseną. Jei žmogus pamiršta apie savo laikyseną, reikia atidžiai priminti jam, kad jis laikytųsi tiesiai. Tik tada nuotraukos bus gražios.
O dabar pažiūrėkime geriausias pozas vyrų fotosesijoms:
1. Labai paprasta poza vyriškam portretui: vyras stovi sukryžiavęs rankas ant krūtinės. Tokiu stovėjimu reiktų atkreipti ypatingą dėmesį į du dalykus: pečiai turėtų būti atlenkti atgal, o pilvas įtrauktas.
2. Panaši poza, labai tinka nuotraukai visu ūgiu. Rankos sukryžiuotos prie krūtinės, padėti rankas prie alkūnių, pirštai yra paslėpti į vidų. Be rankų, paprašykite modelio, kad taip pat sukryžiuotų ir kojas, kad būtų viena prieš kitą. Įsitikinkite, kad visas kūno svoris būtų perkeltas ant vienos kojos, kitaip poza bus negraži ir nepatogi.
3. Tą pačią pozą galima pakartoti, tik šį katą paprašykite, kad vyras vieną ranką įdėtų į kišenę, o kitą paliktų atsipalaidavusią.
4. Jei paprašysite vyro, kad pilnai arba šiek tiek įdėtų rankas į priekines kelnių kišenes, jūs garantuotai gausite natūralią ir atsipalaidavusią pozą.
5. Ši poza niekuo nesiskiria nuo kitų. Reikia tik užsidėti ant pečių kokį nors drabužį ar kuprinę, o su kita ranka kelnių kišenėje, kojos sukryžiuotos.
6. Jeigu jūs fotografuojate sėdintį vyrą, paprašykite jo, kad jis vieną koją užsidėtų ant kitos ir ją sulenktų. Taip modelis ir pati nuotrauka atrodys natūraliai, lengvai. Fotografavimo taškas turėtų būti šiek tiek aukštesnis už modelio akis.
7. Neblogai atrodo portretai visu ūgiu, kai vyras nugara atsiremia į sieną. Rankos gali būti kišenėse. Jeigu vyras su viena koja palenks kelį ir parems prie sienos - nuotrauka gausis efektyvesnė.
8. Prie tos pačios sienos galite atsiremti ir šonu. Ši poza tinka ir improvizuojantiems, ir oficialiems portretams.
9. Labai paprasta poza verslo portretui. Daiktas rankoje (nešiojamas kompiuteris, knyga ar net kiti vyriški instrumentai) gali su žmogaus darbu susijęs ženklas, rekvizitas.
10. Pats lengviausias būdas parodyti atsipalaidavusį žmogų, tai yra sėdint laisvoje pozoje su laisvomis rankomis padėtomis ant klubų.
11. Tai paprasta poza žmogui, kuris sėdi prie stalo. Norėdami parodyti modelio užsiėmimą, galite į nuotrauką įtraukti tam tikrus ant stalo esančius elementus, kurie veiktų kaip ženklai.
12. Nedidelis ankstesnės padėties pokytis. Labai tinka verslo portretui.
13. Kita tinkama poza vyrui, kuri padarys nuotrauką kūrybingesne. Kėdę, ant kurios sėdės modelis, reikia apsukti nugara tiesiai į objektyvą.
14. Vyras sėdintis prie stalo ir sukryžiuotomis rankomis. Variantas - galima pridėti ant stalo daiktų, susijusių su jūsų darbu.
15. Padaryti portretą įdomesniu labai paprasta, paprasčiausiai naudokite kėdę kaip pagalbinę priemonę (kaip atrama gali būti naudojams stalas, palangė ir kt.) Paprašykite vyro atsistoti taip, kad jis liestųsi prie stalo kampo, sukryžiuotų kojas; vieną ranką jis gali laikytis ant stalo arba taip pat sukryžiuoti rankas prie krūtinės.
16. Poza patogiai sėdinčiam vyrui paprastai tinka visokiems portretams.
17. Paprasta ir natūrali žmogaus, sėdinčio ant žemės, poza. Galite pasirinkti daug įvairių variantų, pakeisdami kryptį ir kampą.
18. Kitas variantas sėdint. Tinka fotografuoti lauke.
19. Atsipalaidavusio žmogaus sėdėjimas.
20. Atpalaiduojanti, neformali poza. Žmogus sėdi atsirėmęs į sieną ar į kažkokį objektą. Vyras gali sulenkti vieną koją, ištiesti kojas arba sukryžiuoti.
21. Ir pagaliau, tegul jūsų modelis būna pagrindiniu akcentu nuotraukoje. Niekada nebijokite padaryti nuotrauką iš arti.
Ir nepamirškite, kad pagrindinis dalykas ir sėkmės pagrindas yra natūralumas.